20 llojet më të mira të varieteteve të panxharit për t'u rritur në kopshtin tuaj

 20 llojet më të mira të varieteteve të panxharit për t'u rritur në kopshtin tuaj

Timothy Walker

Panxhari është një perime e nënvlerësuar në botën e sotme. Shpesh mund t'i gjeni vetëm të konservuara në dyqanet ushqimore, por nëse ju pëlqen panxhari i freskët, mund të dëshironi të provoni të rritni disa varietete panxhari në shtretërit e kopshtit tuaj. Panxhari i freskët ka shije të ndryshme nga ato të konservuara.

Për adhuruesit e panxharit, ka dhjetëra lloje të ndryshme panxharesh për t'u rritur. Pavarësisht nëse dëshironi një panxhar ideal për turshi ose një që grihet mirë në një sallatë, ne kemi përfshirë një për ta rritur.

Varietetet më të mira të panxharit që rriten në kopshtin tuaj

Ne do të hidhini një sy çdo lloj panxhari. Ne i ndamë ato sipas llojit për ta bërë më të lehtë të kuptoni se çfarë dëshironi të rriteni në kopshtin tuaj.

Varietetet e panxharit të trashëguar

Panxhari i trashëguar janë varietete që ekzistojnë për dekada të tëra, të kultivuara nga kopshtarët ndër vite. Më shpesh, panxhari i trashëgimisë njihet për shijen më të mirë dhe rezistencën ndaj dëmtuesve. Këtu janë disa nga varietetet më të njohura të panxharit.

1. Bull's Blood

Ky është një varietet panxhari i trashëguar që prodhon gjethe burgundy-vjollcë dhe jo zarzavate tipike që mund të Shoqërohu me panxharin.

Kopshtarët kënaqen me panxharin Bull's Blood për sallata, sepse ato kanë ngjyrën e duhur dhe një madhësi të madhe për të.

Ai prodhon rrënjë më të vogla se varietetet e tjera, me përmasa 3-4 inç. Duhen rreth 58 ditë për të arritur madhësinë e plotë.

2. Detroit Dark Red

Lloji i parë ipanxhari që duhej të përfshinim ishte Detroit Dark Red sepse është një nga varietetet më të njohura në treg sot.

Është i njohur për të qenë një panxhar i mrekullueshëm për ruajtjen e trashëgimisë që rrit rrënjë të përmasave të mira që maturohen në 60 ditë.

Shiko gjithashtu: 12 këshilla praktike për t'i bërë specat të rriten më shpejt

Rrënjët janë të kuqe të thellë, dhe zarzavatet janë të ngrënshme dhe të shijshme. Ndonëse mund të jenë të ngadalta në fillim, sapo të fillojnë të rriten, nuk ka asgjë që i ndalon.

Këtë vit do të keni shumë mënyra për t'i gatuar ato në kuzhinë.

3. Sangria

Këtu është një varietet i hapur i pjalmuar që është gati për t'u korrur në 55 ditë pasi t'i mbillni në tokë. Kopshtarët i duan panxharët Sangria sepse janë një nga zgjedhjet më tolerante ndaj bulonave.

Kjo do të thotë se është mirë për klimat e nxehta ose zonat që kanë temperatura kryesisht të luhatshme.

Rrepa e Sangria del një me ngjyrë të kuqe intensive dhe mund t'i korrni si panxhar të vegjël ose si rrënjë të pjekura. Ata nuk bëhen shumë të fortë nëse i lini në tokë për më shumë se sa është planifikuar.

4. Sweetheart

Sweetheart është një panxhar i bukur që ka gjethe të lyer një ngjyrë smeraldi. Shquhet vërtet në kopsht.

Mund të presësh që panxhari Sweetheart të piqet në 58 ditë dhe të prodhojë rrënjë tepër të ëmbla dhe të shijshme. Jo vetëm që mund të përdorni rrënjët, por majat bëjnë zarzavate të shijshme.

5. Forono

Këtu kemi një panxhar të ëmbël cilindrike të quajtur Forono që ka një pseudonim "Cook'sKënaqësi."

Është një trashëgimi italiane që rrit rrënjë 5-8 inç të gjata që janë 2-3 inç të gjera. Ju duhet të planifikoni t'i korrni këto panxhar më të rinj në vend që t'i lini në kopshtin tuaj për një kohë të gjatë.

6. Early Wonder Tall Top

Bazuar në emrin e tij, ndoshta mund ta merrni me mend se është një varietet me pjekje të hershme. Panxhari i hershëm i çudirave piqet në 50 ditë, kështu që kjo mund të jetë një varietet fantastik për t'u përdorur për kopshtarinë e njëpasnjëshme ose për të rritur të korrat tuaja.

Kopshtarët e duan Early Wonder sepse është një panxhar i shijshëm gjithëpërfshirës, ​​duke formuar 3-4 inç globe. Mund ta përdorni në sallata, supa ose turshi. Mund të provoni t'i pjekni, zieni ose grini në rende.

7. Ruby Queen

Askush nuk mund ta lërë Ruby Queen jashtë listës së varieteteve të panxharit. Në 55 ditë, ju mund të keni një panxhar me majat e shkurtra që janë rreth 10 inç në lartësi. Ruby Queen vlerësohet për rritjen e vazhdueshme; të gjitha rrënjët janë të rrumbullakëta dhe të lëmuara me një brendësi të njëtrajtshme të kuqe.

Nëse dëshironi një shumëllojshmëri panxharesh që mund të konservohen, Ruby Queen njihet mirë si një nga panxharët më të mirë të konservimit. Ka një aromë të këndshme, të butë dhe të ëmbël që lulëzon në pothuajse të gjitha kushtet. Kjo e bën atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për të gjithë kopshtarët e shtëpisë dhe ruajtësit e ushqimit në shtëpi.

8. Panxhar i kuq i mamuthit

Nëse jeni duke kërkuar për panxhar masivisht të madh, atëherë Mammoth Red Mangel Panxhari është një mënyrë e shkëlqyer. Këto duhen 100 ditë për t'u pjekur; disa ngaato kanë arritur deri në 40 paund dhe 6 këmbë të gjata! Flisni për masive!

Jo vetëm që është e shijshme Mammoth Red për darkën tuaj, por është gjithashtu një ushqim popullor për kafshët që përdorej zakonisht në vitet 1800. Mund të jetë një kulturë foragjere nëse keni një fermë shtëpiake.

Variantet hibride të panxharit

Çfarë janë panxhari hibrid? Si çdo bimë hibride, këto janë bimë që janë edukuar së bashku për karakteristika të ndryshme. Mund të jetë ngjyra, rezistenca ndaj sëmundjeve ose shkalla e prodhimit. Hibride të reja dalin gjatë gjithë kohës.

9. Warrior

Warrior është një panxhar hibrid më i ri në treg dhe është krijuar për të pasur një ngjyrë të bukur të kuqe të thellë nga brenda dhe jashtë. Në të njëjtën kohë, panxhari i luftëtarit është i butë dhe i ëmbël. Duhen rreth 57 ditë për të arritur pjekurinë, dhe ju do të gjeni se rrënjët janë në formë globi dhe të lëmuara me majat e gjelbra që kanë nuancë të kuqe.

10. Red Ace

Nëse dëshironi atë varietet klasik të panxharit të kuq që e njihni dhe e doni, Red Ace piqet në kopsht në 55 ditë. Ajo rrit rrënjët në madhësinë e një grushti, mesatarisht, që tenton të ketë shije më të ëmbël se llojet e tjera. Nuk të vjen keq, edhe nëse e lini të rritet shumë.

11. Pacemaker

Pacemaker Beets krijon panxharë të përmasave mesatare dhe të mëdha që kanë një ngjyrë të kuqe të thellë brenda dhe jashtë. Këto janë të ngadalta në rrufe nëse ekspozohen ndaj temperaturave më të larta. Kjo e bën Pacemaker një zgjedhje të shkëlqyer për ata që jetojnë nëJug.

Edhe kopshtarët në Teksas mund të rritin mirë panxharin e stimuluesit kardiak në klimën e tyre të nxehtë dhe të thatë. Ju mund të prisni një korrje në 50 ditë.

Variantet miniaturë të panxharit

Mini panxhari është i adhurueshëm! Kush nuk i pëlqen këto panxhar të rrumbullakët të përsosur, të vegjël, zakonisht me diametër më të vogël se 2 inç. Nuk ka shumë varietete, por këtu janë zgjedhjet më të njohura.

12. Little Ball

Burimi i imazhit- //www.rhs.org.uk/

Shpesh i quajtur Baby Ball, ky është një version mini që prodhon panxharë të kuq, të rrumbullakët, me madhësi vetëm 1-1,5 inç. Duhen 55 ditë për t'u pjekur, dhe jo vetëm që mund të korrni topin rrënjë, por gjithashtu mund të korrni zarzavate.

13. Baby Beat

Ja mbretëresha e vërtetë e panxhar miniaturë. Baby Beat është një panxhar i vërtetë mini, foshnjë, i cili është në proporcion të mirë pavarësisht nga madhësia e tij e vogël. Formon një formë të shkëlqyer, të rrumbullakët me një rrënjë të shkurtër dhe lëkurë të lëmuar që në fillim të rritjes së saj. Ju mund ta përdorni këtë varietet për gatim ose avull, dhe majat e shkurtra janë të shkëlqyera për t'u hedhur në sallata.

Variantet speciale të panxharit

Kur mendoni për panxharin, ndoshta imagjinoni panxharët e kuq me ngjyrë të fortë dhe të rrumbullakët. Me varietete të veçanta, mund të gjeni panxharë jeshilë ose të verdhë ose me shirita në vend të një ngjyre të fortë.

Gati për të parë disa varietete të lezetshme të panxharit?

14 Green Top Bunching

Burimi i imazhit-//www.groworganic.com/products/pvfs-beet-green-top-bunching

15. Panxhari gjigant i verdhë Eckendorf

Burimi i imazhit- //www.flickr.com /

Kjo panxhar i trashëguar ka një pamje unike që e bën atë të dallohet në kopsht ose në treg. Zhvilluar në vitet 1920, Giant Yellow prodhon rrënjë të mëdha, të lëmuara, të gjata, në formë cilindrike që mund të peshojnë deri në 20 paund secila. Rreth dy të tretat e panxharit rriten mbi tokë.

Ndërsa pjesa e jashtme e këtyre panxharëve është e verdhë, mishi është i bardhë. Jo vetëm që janë të shkëlqyera për t'u ngrënë, por panxhari i verdhë gjigant është i shkëlqyeshëm për t'u rritur për ushqimin e kafshëve.

Tradicionalisht është përdorur si ushqim për kafshët e fermave në fermat e vogla që kishin nevojë për mënyra të lira për të ushqyer kafshët e tyre.

16. Panxhari i sheqerit

Ky është një kultivar i panxharit të bardhë dhe shumica e panxharit të bardhë mund të përdoret për të bërë sheqer. Panxhari i sheqerit ka përmbajtjen më të lartë të sheqerit dhe është gjithashtu një nga varietetet më të mëdha të panxharit. Për shkak të madhësisë së tyre, mund të duhen deri në 100 ditë që këto panxharë të piqen.

17. Cylindria

Nëse dëshironi një panxhar me një formë tjetër, Cylindria prodhon gjatë , rrënjë të ngushta, në formë cilindri me përmasa mesatare deri në mesatare.

Për shkak të madhësisë pak më të madhe, kërkon më shumë kohë që këto panxharë të jenë gati për korrje, duke marrë mesatarisht rreth 60 ditë. Panxhari i cilindrisë është i shijshëm për turshi ose sallata.

18. Ari i gurit prekës

A mund ta besoni seka panxhar ari? Panxhari i arit ka tendencë të jetë më pak i thartë dhe ka një shije të këndshme për njerëzit që zakonisht nuk hanë panxhar.

Touchstone Gold është një varietet i ri trashëgimi që po fiton popullaritet me shpejtësi. Ka mish floriri me rrathë të verdhë dhe e ruan mirë ngjyrën edhe pasi i keni gatuar. Panxhari i gurit të prekshëm hyn më pak në ushqimet tuaja sesa ushqimet e tjera.

19. Golden

Golden është varieteti origjinal i panxharit të arit, por shpesh quhet Golden Detroit. Krahasuar me llojet e tjera, Golden Detroit ka rrënjë më të vogla dhe është mjaft i gjithanshëm në të gjitha mënyrat e ndryshme që mund ta përdorni në kuzhinë.

Për 55 ditë, panxhari arrin pjekurinë dhe do të jetë gati për t'u shtuar sallata ose të gatuara për darkë.

20. Chioggia

E fundit, por me siguri jo më e rëndësishmja, Chioggia është një nga panxharet e specializuara më të zgjedhura që zgjedhin kopshtarët, por shkon ndryshe emrat. Ju mund ta njihni atë me "Candy Stripe" ose "Bassano".

Siç mund ta keni marrë me mend nga një nga pseudonimet, Chioggia është një varietet panxhari me vija. Është me vija të bardha dhe të kuqe - një spektakël i vërtetë. Chioggia piqet në rreth 50 ditë.

Si të rritni panxharin në kopshtin tuaj

Panxhari ka qenë një kulturë kryesore e motit të freskët për shekuj me radhë. Për shumicën e kopshtarëve, mund të jetë e lehtë të ketë një korrje të bollshme. Këtu janë disa nga gjërat që duhet të dini për rritjen e panxharit në kopshtin tuaj.

Kur të mbillni panxhar

Rundin e parë të panxharit duhet ta mbillni në pranverën e hershme kur toka të jetë më në fund e punueshme pas dimrit. Përdorni mbjelljen e njëpasnjëshme për të mbjellë një ose dy rreshta panxhar çdo 2-3 javë deri në mes të verës.

Shiko gjithashtu: 19 varietetet më të mira të bamjes për t'u rritur në kopshtin ose kontejnerin tuaj

Toka e duhur

Është thelbësore të keni tokën e duhur. Më e rëndësishmja është që ju duhet të siguroheni që toka të mos ketë gurë dhe gjëra të tjera që mund të pengojnë panxharin të rritet siç duhet. Duhet të jetë tokë me gëzof që të jetë pjellore me një nivel pH të tokës midis 6.0 dhe 7.0.

Sa dritë

Panxhari bën më mirë kur mbillet në rrezet e diellit të plotë, por mund të përballojë pak hije pasdite për të shmangur nxehtësinë e dritës së fortë të diellit.

Si të mbillni farën e panxharit

Panxhari duhet të mbillet nga farat direkt në kopsht. Mos u përpiqni të filloni farat brenda; kulturat rrënjësore do të lidhen shumë shpejt me rrënjët. Pritet që të duhen 5-10 ditë që farat të mbijnë. Pasi farat të mbijnë, do t'ju duhet të holloni zarzavatet, duke lënë 3-5 inç midis çdo panxhari.

Nevojat për ujitje

Çdo bimë duhet të marrë rreth 1 inç ujë çdo javë . Ju duhet ta mbani tokën vazhdimisht të lagësht gjatë mbirjes për të inkurajuar lëvozhgën e farës të zbutet dhe të hapet.

Mendimet përfundimtare

Panxhari është një kulturë fantastike për kopshtarët e rinj. rriten sepse ato lulëzojnë në shumicën e kushteve të tokës. Ata e trajtojnë mirë neglizhencën dhe shumica janë gati për të korrur në dymuaj ose më pak.

Kur zgjidhni varietetet më të mira të panxharit për kopshtin tuaj, mund të jeni i sigurt se keni panxharin që dëshironi për recetat që ju pëlqen të gatuani dhe se ato do të jenë gati për të ushqyer familjen tuaj në kohë.

Timothy Walker

Jeremy Cruz është një kopshtar, hortikulturist dhe entuziast i pasionuar i natyrës që vjen nga fshati piktoresk. Me një sy të mprehtë për detaje dhe një pasion të thellë për bimët, Jeremy filloi një udhëtim të përjetshëm për të eksploruar botën e kopshtarisë dhe për të ndarë njohuritë e tij me të tjerët përmes blogut të tij, Guide Gardening And Horticulture Advice By Experts.Magjepsja e Jeremy-t me kopshtarinë filloi gjatë fëmijërisë së tij, pasi ai kaloi orë të panumërta së bashku me prindërit e tij duke u kujdesur për kopshtin e familjes. Ky edukim jo vetëm që nxiti një dashuri për jetën e bimëve, por gjithashtu nguliti një etikë të fortë pune dhe një përkushtim ndaj praktikave të kopshtarisë organike dhe të qëndrueshme.Pasi përfundoi një diplomë në hortikulturë nga një universitet i njohur, Jeremy i përmirësoi aftësitë e tij duke punuar në kopshte dhe çerdhe të ndryshme prestigjioze botanike. Përvoja e tij praktike, së bashku me kuriozitetin e tij të pangopur, e lejuan atë të zhytej thellë në ndërlikimet e llojeve të ndryshme të bimëve, dizajnimin e kopshtit dhe teknikat e kultivimit.I nxitur nga dëshira për të edukuar dhe frymëzuar entuziastë të tjerë të kopshtarisë, Jeremy vendosi të ndajë ekspertizën e tij në blogun e tij. Ai mbulon me përpikëri një gamë të gjerë temash, duke përfshirë përzgjedhjen e bimëve, përgatitjen e tokës, kontrollin e dëmtuesve dhe këshilla sezonale të kopshtarisë. Stili i tij i të shkruarit është tërheqës dhe i arritshëm, duke i bërë konceptet komplekse lehtësisht të tretshme për kopshtarët fillestarë dhe me përvojë.Përtej tijnë blog, Jeremy merr pjesë aktive në projektet e kopshtarisë në komunitet dhe zhvillon seminare për të fuqizuar individët me njohuri dhe aftësi për të krijuar kopshtet e tyre. Ai beson fuqishëm se lidhja me natyrën përmes kopshtarisë nuk është vetëm terapeutike, por edhe thelbësore për mirëqenien e individëve dhe mjedisit.Me entuziazmin e tij infektiv dhe ekspertizën e thellë, Jeremy Cruz është bërë një autoritet i besuar në komunitetin e kopshtarisë. Pavarësisht nëse është zgjidhja e problemeve të një bime të sëmurë ose ofrimi i frymëzimit për dizajnin e përsosur të kopshtit, blogu i Jeremy shërben si një burim i nevojshëm për këshilla hortikulturore nga një ekspert i vërtetë kopshtarie.