17 perime shumëvjeçare për t'u mbjellë një herë dhe për t'u korrur me vite

 17 perime shumëvjeçare për t'u mbjellë një herë dhe për t'u korrur me vite

Timothy Walker

Çdo vit, ju kaloni orë të tëra duke filluar fidanët e perimeve në ambiente të mbyllura, duke i kujdesur për to dhe duke i mbjellë jashtë. Ju merrni edhe më shumë kohë për t'u kujdesur për perimet në shtretërit e kopshtit tuaj; e gjitha kërkon shumë kohë. Ju mund të zvogëloni kohën që ju nevojitet për të kaluar kopshtarinë duke shtuar perime shumëvjeçare që mund të mbillen një herë dhe të lihen të rriten për shumë vite.

Është një mënyrë për të zgjeruar kopshtin tuaj pa shtuar më shumë punë në shpinë. Pasi të mbillni bimët shumëvjeçare, gjithçka që duhet të bëni është t'i mbillni ato një herë, dhe më pas të kujdeseni për bimët për vitet e ardhshme. Çdo vit, ju korrni perime, fruta ose barishte me pak punë.

Pra, nëse jeni i ri në kopshtarinë shumëvjeçare të ngrënshme, mendoni se si ta kaloni më mirë kohën tuaj duke gjetur kulturat ushqimore shumëvjeçare që mund të rritni. ju keni ardhur në vendin e duhur.

Qëndroni me ne për të mësuar se si të përfitoni më të mirën nga perimet e thjeshta për t'u rritur shumëvjeçare dhe shtatëmbëdhjetë nga bimët e mia të preferuara ushqimore shumëvjeçare dhe që mund t'i rritni në kopshtin dhe kontejnerët tuaj.

4 arsye për të shtuar perime shumëvjeçare në kopshtin tuaj

Pra, pse dëshironi të shtoni perime shumëvjeçare në kopshtin tuaj?

Perimet vjetore janë shumica e asaj që hamë në dietën tonë moderne, por harrojmë bimët shumëvjeçare. Vite më parë, të gjithë shtuan perime shumëvjeçare në kopshtin e tyre, por duket se ato humbasin me kalimin e viteve.

Këtu janë disa përfitime të shtimit të perimeve shumëvjeçareteknikisht një dyvjeçare, por zakonisht rritet si vjetore. Mund të jetë një bimë shumëvjeçare në varësi të planeve të kopshtit tuaj.

Mund ta lini atë në kopsht gjatë dimrit, duke e mbuluar bimën me mbulesë, e cila e lejon bimën të riprodhohet në pranverën e hershme. Në pranverë, lakra jeshile do të lëshojë filiza të rinj.

9. Lovage

Ja një barishte që ishte mjaft e popullarizuar gjatë Mesjetës, por që ka mbetur në pluhur shekujt e fundit. Kjo është arsyeja pse sot duket si një sekret i fshehur.

Lovage ka një shije të ngjashme me selino, por është shumë më e fortë, kështu që mund ta përdorni në çdo mënyrë që do ta përdornit selinon.

Ju t duhet të mbillni shumë lovage; disa bimë janë të mjaftueshme për shumicën e familjeve. Këto bimë mund të arrijnë deri në shtatë këmbë të larta, kështu që planifikoni të bëni shumë supa dhe zierje këtë vit.

Nëse nuk i përdorni të gjitha të freskëta, mund ta varni lozhën për t'u tharë ashtu si çdo tjetër barishte.

10. Oca

Nëse jetoni në veri, nuk do të jeni në gjendje ta rritni këtë perime, por ata që jetojnë në zonat 9-10 të USDA mund të provojnë të rritin oca. Kjo perime quhet edhe yams e Zelandës së Re.

Pavarësisht emrit, ajo nuk e ka origjinën nga Zelanda e Re; kjo perime është vendase në Amerikën e Jugut.

Oca prodhon zhardhokët dylli, shumëngjyrësh që rriten në rajonin e Andeve. Këta zhardhokë duhet të mbillen në fund të dimrit në ambiente të mbyllura dhe të mbillen jashtë kur ekziston rreziku i ngricavezhduket.

Është më mirë të zgjidhni një vend që ka tokë të kulluar mirë dhe hije të pjesshme. Nëse është e mundur, gjeni një vend që ka rrezet e diellit në mëngjes dhe hije pasdite.

Diçka tjetër që duhet të dini është se oca ka një nevojë të madhe për lagështi, kështu që shpesh duhet të ujiten. Ju mund t'i mbillni zhardhokët në kontejnerë nëse nuk dëshironi të përdorni shtretërit e kopshtit tuaj, por përdorni një përzierje vazo për kaktus. Ata vijnë për të korrur në fund të vjeshtës.

11. Radicchio

Shumicën e kohës, radicchio, i quajtur zakonisht çikorë e kuqe, rritet si një vit. . Duket si një lakër e vogël e kuqe, dhe zakonisht rritet dhe hahet në Itali më shumë sesa në Shtetet e Bashkuara.

Askush nuk e di se çfarë është radicchio dhe vështirë se dikush i shton ato në kopshtin e tij në shumicën e vendeve të tjera.

Ka shumë arsye pse radicchio është një perime që meriton të njihet si një nga perimet më të mira shumëvjeçare.

Jo vetëm që është tolerant ndaj ngricave, por është një shtesë e shëndetshme në dietën tuaj. Pavarësisht aromës së hidhur, radicchio përmban shumë vitamina për të cilat trupi juaj ka nevojë.

Ju mund të korrni radicchio dy herë në vit - në pranverë dhe pastaj përsëri në fillim të vjeshtës.

12. Ramps

Kjo perime ka disa emra, si ramson, hudhra ariu ose presh i egër, por rampa janë emri më i zakonshëm.

Është një gjethe. jeshile që mund të gjesh foragjere dhe të hani drejtpërdrejt nga pylli në oborrin e shtëpisë tuaj, ose mundenimësoni si të rritni dhe kultivoni rampa në kopshtin tuaj.

Mund të përdorni të gjitha pjesët e bimës në pjata. Gjethet, kërcelli dhe lulet janë të ngrënshme, kështu që ato bëjnë një shtesë të shkëlqyer për kopshtin tuaj!

E vetmja gjë e keqe për rritjen e rampave është se ato mund të jenë të vështira për t'u nisur nga farat. Është më mirë të mbillni llamba; mulching është provuar se i ndihmon ata të rriten mirë në pranverë.

13. Rhubarb

Një nga perimet më të njohura shumëvjeçare është raven. Një bimë raven e vendosur mirë mund të zgjasë deri në 20 vjet; kjo është shumë perime!

Sigurohuni që të mos i hani gjethet sepse janë helmuese; në vend të kësaj rrini në kërcellin e tortës.

Nuk mund të korrni raven në vitin e parë; rrënjët duhet të vendosen përpara se të fillojë prodhimi. Bimët do të vazhdojnë të bëhen më të mëdha ndërsa stinët vijnë dhe ikin.

14. Lëpjetë

Këtu është një nga zarzavatet më të hershme që do të dalë nga toka në pranverë. Të gjithë ata që e kultivojnë këtë thonë se ka një aromë unike, pavarësisht nëse doni ta quani të mprehtë, limoni ose zi.

Duhet pak kohë për t'u përshtatur me shijen, por ka shumë lëndë ushqyese që ju nevojiten kur mbaron dimri.

Këpucja formohet në tufa të mëdha gjethesh jeshile, që kanë nevojë për dritë të plotë të diellit ose hije të pjesshme për të lulëzuar.

Para se të mbillni, sigurohuni që të shtoni disa centimetra plehrash. Ju mund të rritni lëpjetë nga farat në ambiente të mbyllura ose të rrëmbeni një bimë nga vendi juajfidanishte, nëse është e disponueshme.

Një opsion tjetër është të merrni një ndarje nga një bimë ekzistuese lëpjetë nëse mund ta gjeni. Është më mirë të ndahet bima në fillim të verës, gjë që i jep kohë të mjaftueshme për t'u vendosur dhe për t'u vendosur përpara se të mbërrijë moti i ftohtë.

Mund të prisni që lëpjetë të prodhojë mirë deri në qershor ose korrik, në varësi të temperaturave të jashtme, dhe atëherë ajo do të fillojë të lulëzojë.

Gjithmonë zgjidhni gjethet kur ato janë të reja dhe të buta; ato kanë shijen më të mirë.

Sigurohuni që t'i prisni lulet pasi ato zbehen sepse, nëse ato bien në tokë, bima do të mbillet vetë dhe do të pushtojë të gjithë shtratin tuaj të kopshtit.

15. Sunchokes

Ndonjëherë të quajtura angjinare të Jerusalemit, sunchokes janë një tjetër bimë vendase e Amerikës së Veriut që rrit zhardhokët me thikë në vjeshtë.

Ju mund të korrni zhardhokët e diellit në dimër nëse i lyeni shtrat kopshti me kashtë ose gjethe të copëtuara. Një tjetër mundësi është të korrni zhardhokët në vjeshtë dhe t'i ruani ato në bodrumin tuaj të ftohtë me rrënjë.

Sunchokes me të vërtetë përmbushin faktorin dekorativ; këto bimë janë të gjata me lule të ngjashme me luledielli që lulëzojnë në fund të verës. Këto lulëzime tërheqin të gjitha llojet e pjalmuesve në kopshtin tuaj.

Angjinarja e Jeruzalemit vijnë në disa varietete, kështu që ju mund të dëshironi të zgjidhni disa të ndryshme për t'u rritur, sepse ato kanë ngjyra dhe forma të ndryshme tuberi.

Mbjellja e këtyre perimeve është e lehtë. Keni nevojë për një shtrat kopshti medritë e plotë e diellit dhe tokë e kulluar mirë; mbillni diellin në mes të pranverës.

Është më mirë të zgjidhni një vend të izoluar ose të kufizuar nga bimët e tjera, sepse këto bimë përhapen fuqishëm. Mbillni zhardhokët katër deri në pesë centimetra të thella dhe 18 centimetra larg njëri-tjetrit.

16. Prishi me tre cepa

Shanset janë që nuk keni dëgjuar kurrë për tre- preshi me qoshe sepse është një bimë ekzotike vendase që e ka origjinën në rajonin e Mesdheut. Ata janë një bimë që e duan foragjerët.

Nëse keni fatin të keni disa llamba, mund t'i transplantoni në kopshtin tuaj, kështu që do të jeni në gjendje t'i korrni shpejt në prill dhe maj kur bimët fillojnë të lulëzojnë. Gjethet mund t'i korrni në fund të vjeshtës, kur preshi fillon të zbehet.

17. Gjethore

A nuk keni dëgjuar kurrë më parë për lakërishtën? Ju nuk jeni vetëm! Edhe kopshtarët me përvojë nuk janë përpjekur kurrë të rritin lakërishtë, por po kthehet ngadalë teksa njerëzit eksplorojnë zarzavate të reja, unike për sallata.

Lakërishtja ka një shije speci, të ngjashme me rukolën. Nëse jeni duke kërkuar për një jeshile që mund ta shtoni në kopshtin tuaj për shije të shijshme, lakërishta është një opsion i shkëlqyeshëm.

E vetmja negative për rritjen e lakërishtës është se mund të jetë paksa e vështirë të rritet. Dëmtuesit e duan këtë jeshile, duke përfshirë kërmijtë, mizat e bardha dhe marimangat e merimangave. Megjithatë, ia vlen telashet, sepse mund të rritet pothuajse gjatë gjithë vitit në shumicën e zonave, duke ju siguruarme lëndë ushqyese të pasura gjatë gjithë vitit.

Provoni të rritni perime shumëvjeçare

Nëse doni të rritni më shumë ushqim pa më shumë punë, shtimi i perimeve shumëvjeçare është përgjigjja për problemin tuaj. Ju i mbillni këto një herë, dhe më pas çdo vit, korrni gjithnjë e më shumë prej tyre pa bërë më shumë punë në fund.

të korrat në shtretërit e kopshtit tuaj

1. Ato zgjasin korrjen e kopshtit tuaj

Shumica e perimeve vjetore mund të korrren gjatë gjithë verës, por bimët shumëvjeçare zakonisht vijnë për t'u korrur në pranverë. Disa prej tyre janë perimet më të hershme të korrjes, duke bërë një fillim fantastik të sezonit tuaj të rritjes.

2. Shumëvjeçarët ndërtojnë tokë

Kur mbillni bimët tuaja shumëvjeçare, ato janë aty për të qëndruar, prandaj sigurohuni që të zgjidhni një vend që do të funksionojë për një kohë të gjatë. Ju nuk do ta punoni këtë zonë, kështu që ata e mbajnë tokën të paprekur për momentin.

Meqenëse kanë rrënjë kaq të thella, bimët shumëvjeçare nxjerrin më shumë minerale gjurmë më lehtë se perimet e tjera të kopshtit. Kjo rezulton në një strukturë më të shëndetshme të tokës, duke krijuar një mjedis për krimbat, kërpudhat dhe bakteret e dobishme.

Sa më shumë kohë kalon, bimët shtojnë më shumë lëndë organike në tokë ndërsa humbasin gjethet e tyre. Ajo ndërton sipërfaqen e tokës, duke inkurajuar bimët shumëvjeçare të rriten dhe të lulëzojnë.

3. Këto bimë nuk kërkojnë pak ose aspak mirëmbajtje

Ndoshta arsyeja më e mirë për të shtuar perime shumëvjeçare është se ato kërkojnë pak kujdes nga ju sapo t'i mbillni në kopshtin tuaj.

Bimët shumëvjeçare kanë rrënjë më të thella se ato njëvjeçare, në mënyrë që të përballojnë periudhat e thatësirës ose ujitjes së paqëndrueshme. Në të njëjtën kohë, bimët shumëvjeçare janë më rezistente ndaj dëmtuesve dhe sëmundjeve.

4. Ato veprojnë edhe si dekorime për peizazhin

Konsiderimi i fundit është se perimet shumëvjeçare i shtojnë më shumë bukuri shtretërve të kopshtit tuaj. Disa janë mjaft të mëdha dhe ju mund t'i përdorni si bimë buzë ose si një mënyrë për të reduktuar erozionin.

5 Këshilla për rritjen e kopshtit perimesh shumëvjeçare

Rritja e perimeve shumëvjeçare është pak më ndryshe nga rritja e bimëve njëvjeçare. Ju i mbillni ato vetëm një herë, kështu që dëshironi t'i bëni siç duhet herën e parë. Këtu janë disa këshilla për rritjen e këtyre perimeve në kopshtin tuaj shumëvjeçar të ngrënshëm.

1. Hulumtoni së pari nevojat e bimëve tuaja

Gjëja e parë që duhet të bëni është të hulumtoni të gjitha bimët tuaja dhe nevojat e tyre. Perimet shumëvjeçare kanë nevoja të veçanta, dhe ju gjithashtu duhet të dini se sa kohë duhet që bima juaj të piqet. Disa bimë shumëvjeçare kanë një korrje gjatë vitit të tyre të parë, por të tjerat mund të mos piqen për pesë vjet.

Shiko gjithashtu: 14 lloje të ndryshme të varieteteve të shijshme të lakrës për t'u rritur në kopshtin tuaj

Kjo është diçka që duhet ta dini!

Ju gjithashtu dëshironi të siguroheni që bima të rritet mirë në jetën tuaj zona e rritjes.

2. Merrni parasysh vendosjen

Pasi të mbillni bimët tuaja shumëvjeçare në vendin e fundit, nuk këshillohet t'i zhvendosni ato. Këtyre bimëve u duhet shumë kohë për të rritur sistemin e tyre të thellë rrënjor dhe gjëja e fundit që dëshironi të bëni është t'i lëvizni sepse e kuptove se vendosja nuk është perfekte.

Shikoni se ku do të rriten këto perime shumëvjeçare. më e mira. Disa preferojnë rrezet e diellit të plotë, por disa preferojnë një vend pjesërisht me hije ose edhe një zonë pyjore. Nëse dëshironiperimet tuaja që të lulëzojnë, ju duhet t'i mbillni në zonën më të mirë të mundshme të kopshtit.

3. Së pari Ndrysho tokën

Ju i mbillni ato vetëm një herë, kështu që dëshironi ta rregulloni atë siç duhet. Vendosni pak kohë dhe përpjekje shtesë në përgatitjen e tokës dhe bimët tuaja shumëvjeçare do t'ju falënderojnë. Bimët shumëvjeçare kalojnë vite, ndoshta edhe dekada, në të njëjtin vend, kështu që tani është koha më e mirë për të korrigjuar tokën ekzistuese.

Ju mund ta rregulloni tokën ekzistuese duke shtuar gjëra të tilla si:

  • Plehra organike
  • Pleh i vjetër
  • Gjethe të copëtuara
  • Plehra organike

4. Kini durim

Një nga pjesët më të vështira të rritjes së bimëve shumëvjeçare është të kuptoni dhe pranoni se duhen disa vite për të arritur një madhësi të pjekur që do të prodhojë një korrje. Mund të jetë e vështirë të kesh atë lloj durimi kur shumica e kopshtarëve janë mësuar me bimë njëvjeçare që prodhojnë në disa javë ose muaj.

5. Visheni dhe fekondoni çdo vit

Në vitet në vijim, bimët tuaja shumëvjeçare ende kanë nevojë për lëndë ushqyese dhe vëmendje, por nuk kanë nevojë për aq shumë sa bimët njëvjeçare. Përveç detyrave rutinë, të tilla si barërat e këqija, rekomandohet që t'i lyeni bimët me kompost dhe të përdorni pleh organik në pranverë për të nxitur rritjen e shëndetshme.

17 Perimet shumëvjeçare të ngrënshme Mbillni në kopshtin tuaj

Mund të mos keni dëgjuar për disa nga këto perime, por të gjitha ato meritojnë të njihen si perime shumëvjeçare. Këtobimët do të vazhdojnë të rriten dhe do t'ju ofrojnë lëndë ushqyese pa punë shtesë.

Mbillni këto 17 kultura shumëvjeçare të ngrënshme për një kopsht perimesh me kujdes të lehtë, jetëgjatë dhe produktiv.

1. American Groundnut

Nëse jetoni në zonat USDA 3-7, ju mund të rritni kikirikë amerikane, një bimë vendase e verërave që prodhon lule burgundy.

Ju mund të hani disa pjesë të bimës së kikirikëve, duke përfshirë edhe fasulet, të cilat duhet të gatuhen. Fidanët e rinj janë gjithashtu të ngrënshëm, por shumica preferojnë të shijojnë zhardhokët niseshte.

Pavarësisht se janë të pazakonta në ditët e sotme, kikirikët amerikanë janë një shtesë e shkëlqyer. Ata janë një bimë e fuqishme që jeton dhe lulëzon në tokë të lagësht. Në natyrë, atyre u pëlqen të rriten në zona si një breg lumi ose pranë një përroi.

Vreshtat mund të arrijnë deri në dhjetë metra të gjatë në një vit, kështu që ju duhet të siguroheni që të keni një strukturë mbështetëse për to.

Ata kanë nevojë për një hark, një arbor ose një gardh që të rriten. Ndërsa rriten, zhardhokëve u duhen deri në tre vjet për të arritur një madhësi të pjekur.

Në fund të vjeshtës, ju do të jeni në gjendje t'i korrni zhardhokët, por është më mirë të prisni derisa të keni pak prekje të forta të ngricave. Ato do të ëmbëlsojnë zhardhokët dhe do t'i bëjnë ato edhe më të shijshme për t'u ngrënë.

Kur korrni kikirikët amerikanë, ato duken si një gjerdan me rruaza. Sigurohuni që t'i zieni paraprakisht, por më pas mund t'i gatuani si të doni.

2. Shpargu

Nëse keni më shumë hapësirë ​​në kopshtin tuaj, bimët e shpargut përhapen me kalimin e viteve. Bimët rriten si të gjera ashtu edhe të gjata, dhe në vitet e para, bimët rritin ngadalë shtizat që dërgohen lart.

Asparagu është një bimë shumëvjeçare e qëndrueshme dhe jetëgjatë që dërgon shtizat në mes të pranverën e vonë.

Asparagus mund të jenë të kujdesshëm për vendin ku rriten. Duhet të siguroheni që ata të kenë një vend me diell për t'u rritur me tokë të drenazhuar mirë.

Mos harroni, kudo që t'i mbillni, ato duhet të qëndrojnë; ju nuk do të jeni në gjendje t'i lëvizni ato në vitet në vazhdim.

Kur mbillni asparagus, duhet të lironi tokën në një thellësi prej 16 inç dhe t'i vendosni bimët 18 inç larg njëra-tjetrës. Toka duhet të korrigjohet me plehra dhe të mbajë shtratin vazhdimisht të ujitur gjatë vitit të parë.

Kini parasysh që bimët e asparagut janë të vështira për t'u rritur në krahasim me bimët e tjera bimore. Nëse e doni asparagun, ia vlen të mësoni se si të rriteni, por është më mirë të mos i rritni ato nga farat. Është më e lehtë të rritet asparagu nga kurorat me rrënjë të zhveshura, duke i mbjellë ato drejtpërdrejt në tokë.

Është më mirë të blini kurora njëvjeçare nga qendra juaj e kopshtit. Nëse e bëni këtë, mund të keni një korrje në vetëm dy vjet.

Mos korrni deri në vitin e dytë dhe merrni vetëm disa shtiza. Deri në vitin e tretë, do të keni një korrje shumë më të madhe që rritet për dekada dhe kjo nuk është një ekzagjerim.

3. Egjiptiane.Qepët

Ndonjëherë të quajtura qepë në këmbë ose grumbullim qepësh, kjo bimë prodhon llamba në majë të bimës dhe jo si perime rrënjësore, dhe më pas ato llamba mund të mbillen ose hahen. Shumë njerëz thonë se qepët egjiptiane kanë më shumë shije si qepë se sa qepë.

Ato quhen qepë në këmbë sepse llamba të pjekura në majë të bimës bëhen të rënda, duke bërë që bima të rrëzohet. Më pas, llamba zakonisht mbillen vetë aty ku zbarkojnë.

Tingëllon e çmendur, apo jo? Mesatarisht, qepët egjiptiane mund të "ecin" deri në dy këmbë çdo vit, prandaj sigurohuni që të pastroni hapësirën në kopshtin tuaj!

4. Hudhra

Pothuajse të gjithë e dinë që hudhra mund të rritet në vjeshtë, por jo të gjithë e dinë se mund ta mbani në tokë si një bimë shumëvjeçare.

Ju mund t'i lini llamba në tokë për disa sezone, duke i lënë hudhrat të shumohen vetë.

Në vend që të keni një kokë të tërë, do të përfundoni me shumë llamba të vogla së bashku me shumë e pezmatimeve të hudhrës që mund t'i përdorni në pranverë. Pastaj, më vonë, mund t'i ndani ato llamba dhe të mbillni karafilët individualë. Kjo do t'ju japë një mënyrë për të vazhduar korrjen e hudhrave të freskëta gjatë gjithë vitit.

5. Angjinarja e globit

Angjinarja nuk është aq e dashur sa duhet të jetë , por nëse jeni duke kërkuar për një perime shumëvjeçare, provoni angjinaret e globit.

Kjo varietet është një bimë e bukur dhe e shijshmeshije që ia vlen të pritet duke pasur parasysh sezonin e saj të gjatë të rritjes. Mund të duhen deri në dy vjet për të arritur korrjen tuaj të parë.

Ju mund të rritni angjinare si njëvjeçare ose shumëvjeçare. Nëse dëshironi t'i rritni këto si njëvjecare, do t'ju duhet t'i mbroni gjatë muajve të ftohtë. Ju duhet të kërkoni një varietet që funksionon më mirë për gjendjen tuaj të rritjes.

Nëse jeni një kopshtar me klimë të ftohtë, mund të provoni të rritni angjinare në një serë ose tunel të lartë. Në varësi të temperaturave jashtë, disa mund të rritin me sukses angjinaret si bimë shumëvjeçare.

Në mënyrë tipike, angjinaret janë vetëm një bimë shumëvjeçare për zonat 7-10 të USDA. Nëse ndodh që të jetoni në këto klima, mund të mbillni angjinare në një shtrat kopshti me diell me tokë të drenazhuar mirë.

Sigurohuni që të rregulloni tokën me shumë plehrash përpara mbjelljes. Ata duhet të vishen me kompost çdo vit.

6. Mbreti i mirë Henry

Shanset janë që nuk keni dëgjuar kurrë për këtë perime, por shpesh quhet asparagu i të varfërve.

Mund të përshtatet pothuajse kudo, pavarësisht nëse ju keni një kopsht të bukur të dendur me lëndë ushqyese ose një shtrat kopshti bazë pa tokë të mirë.

Kjo bimë ka një korrje të dyfishtë. Në pranverën e hershme, bima dërgon fidane të trashë lapsi; ju mund t'i korrni dhe t'i përdorni këto si shpargujt.

Më pas, korrni zarzavate, të cilat janë pjesa më e dashur e Mbretit të Mirë Henri. Gjethet mund të hahen të gjalla ose të ziera në avull, por të gjallagjethet kanë një shije të hidhur. Zbardhja ose zierja heq shijen e hidhur.

Mbreti i mirë Henry rritet mirë si në hije të pjesshme ashtu edhe në rrezet e diellit të plotë. Ju ose mund ta rregulloni tokën ose ta lini ashtu siç është. Kjo bimë nuk i intereson në asnjë mënyrë.

Mund të korrni të gjitha pjesët e bimës, por të gjitha pjesët janë të pasura me acid oksalik, ngjashëm me lëpjetë dhe spinaqin.

Më mirë është të hahet këtë perime në moderim. Në përgjithësi, duhen dy deri në tre vjet që këto bimë të ofrojnë një korrje të arsyeshme.

7. Rrikë

Nëse keni nevojë për pak erëza në jetën tuaj, rrika është diçka që mund ta shtoni në vaktet ose erëzat tuaja për t'i sjellë pak ngrohtësi pjatave.

Ju mund ta bëni këtë duke rritur rrikë në kopshtin tuaj. Kjo është një perime me rrënjë shumëvjeçare që mund ta korrni të freskët gjatë pjesës më të madhe të vitit.

Ajo që mund të mos dini, edhe nëse e doni rrikën, është se i përket familjes Cruciferae së bashku me brokolin, lakrën dhe Lakrat e Brukselit. Ndryshe nga ato perime, rrika është e qëndrueshme dhe përballon një luhatje të madhe të temperaturave.

8. Kale

Kale është rritur në mënyrë tipike si njëvjeçare; është e qëndrueshme dhe ka një kohë të shkurtër maturimi, duke e bërë atë një bimë të dashur për t'u rritur.

Shumica e njerëzve shtojnë lakër jeshile në kopshtin e tyre pranveror, dhe disa rritin lakër jeshile në kopshtin e vjeshtës, por ju mund të rritni kale në dimër edhe kur fillon të shfaqet ngrica.

Shiko gjithashtu: 15 varietete të bukura dhe aromatike të trëndafilave në ngjitje për kafazin ose pjergullën tuaj

Kale është

Timothy Walker

Jeremy Cruz është një kopshtar, hortikulturist dhe entuziast i pasionuar i natyrës që vjen nga fshati piktoresk. Me një sy të mprehtë për detaje dhe një pasion të thellë për bimët, Jeremy filloi një udhëtim të përjetshëm për të eksploruar botën e kopshtarisë dhe për të ndarë njohuritë e tij me të tjerët përmes blogut të tij, Guide Gardening And Horticulture Advice By Experts.Magjepsja e Jeremy-t me kopshtarinë filloi gjatë fëmijërisë së tij, pasi ai kaloi orë të panumërta së bashku me prindërit e tij duke u kujdesur për kopshtin e familjes. Ky edukim jo vetëm që nxiti një dashuri për jetën e bimëve, por gjithashtu nguliti një etikë të fortë pune dhe një përkushtim ndaj praktikave të kopshtarisë organike dhe të qëndrueshme.Pasi përfundoi një diplomë në hortikulturë nga një universitet i njohur, Jeremy i përmirësoi aftësitë e tij duke punuar në kopshte dhe çerdhe të ndryshme prestigjioze botanike. Përvoja e tij praktike, së bashku me kuriozitetin e tij të pangopur, e lejuan atë të zhytej thellë në ndërlikimet e llojeve të ndryshme të bimëve, dizajnimin e kopshtit dhe teknikat e kultivimit.I nxitur nga dëshira për të edukuar dhe frymëzuar entuziastë të tjerë të kopshtarisë, Jeremy vendosi të ndajë ekspertizën e tij në blogun e tij. Ai mbulon me përpikëri një gamë të gjerë temash, duke përfshirë përzgjedhjen e bimëve, përgatitjen e tokës, kontrollin e dëmtuesve dhe këshilla sezonale të kopshtarisë. Stili i tij i të shkruarit është tërheqës dhe i arritshëm, duke i bërë konceptet komplekse lehtësisht të tretshme për kopshtarët fillestarë dhe me përvojë.Përtej tijnë blog, Jeremy merr pjesë aktive në projektet e kopshtarisë në komunitet dhe zhvillon seminare për të fuqizuar individët me njohuri dhe aftësi për të krijuar kopshtet e tyre. Ai beson fuqishëm se lidhja me natyrën përmes kopshtarisë nuk është vetëm terapeutike, por edhe thelbësore për mirëqenien e individëve dhe mjedisit.Me entuziazmin e tij infektiv dhe ekspertizën e thellë, Jeremy Cruz është bërë një autoritet i besuar në komunitetin e kopshtarisë. Pavarësisht nëse është zgjidhja e problemeve të një bime të sëmurë ose ofrimi i frymëzimit për dizajnin e përsosur të kopshtit, blogu i Jeremy shërben si një burim i nevojshëm për këshilla hortikulturore nga një ekspert i vërtetë kopshtarie.